Загальні статті / Харків

Ви тут: 78.com.uaСтатті / АнонсиЗагальні статтіГенератор в ресторані: як встановити та використовувати, щоб не отримати штраф

Генератор в ресторані: як встановити та використовувати, щоб не отримати штраф

17 грудня 2022, Загальні статті

Генератор в ресторані: як встановити та використовувати, щоб не отримати штраф

Юристи юридичної компанії «GLOBAL LAW» підготували консультацію щодо юридичих питань, які стосуються встановлення генераторів в закладах громадського харчування.

Основні правові вимоги щодо розміщення дизель-генераторів

1. Розташування генератора

По-перше, місце розташування генератора має бути у власності або користуванні особи, яка розміщує генератор.

Окрім цього, є додаткові вимоги: генератор повинен бути розміщений на твердій поверхні, із забезпеченням доступу до нього пожежної машини, відстань до найближчих споруд не має бути ближче 6 метрів тощо.

Крім того, при розміщенні генератора необхідно додержуватися спеціальних вимог до дизельних генераторів, які прописані у Наказі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження Правил пожежної безпеки у компаніях, підприємствах та організаціях енергетичної галузі України" від 26.09.2018 № 491 (розділ Х).

2. Відповідальні особи

Ви маєте призначити відповідального за роботу з генератором. Рекомендуємо видати наказ, де призначити відповідальним за безпеку роботи генератора, наприклад, відповідального з охорони праці.

3. Дозвіл на викиди забруднювальних речовин

Ви маєте отримати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря.

Відсутність дозволу на викиди може загрожувати підприємству накладенням адмінштрафу від 5 до 8 тисяч гривень.

Але зверніть увагу, що у період воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення господарської діяльності в умовах воєнного стану" від 18.03.2022 року підприємство може подати відповідну декларацію замість того, щоб отримувати цей дозвіл. Це можна зробити в електронній формі (зокрема, через "Дію") та

у паперовій формі — через центр надання адміністративних послуг.

Відповідальність за використання генератору без отримання дозволу передбачена Законом України «Про охорону атмосферного повітря», зокрема, винні особи повинні відшкодувати державі збитки, заподіяні результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Крім того, ст. 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4. Екологічний податок

Компанія має сплачувати екологічний податок за викиди забруднювальних речовин в атмосферу. Ставки податку залежать від виду забруднюючої речовини та від кількості викидів (стаття 243 Податкового кодексу України).

За недоплату екологічного податку може бути накладений штраф за п. 123.1 ПКУ у розмірі 25 % суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, та пеня (п.п. 129.1.2, 129.4 ПКУ).

5. Дозвіл на роботу із об’єктом підвищеної небезпеки

Ви маєте отримати дозвіл на роботу із об’єктом підвищеної небезпеки, якщо напруга генератора більша 1000 В або коли працюєте з пальним.

У період воєнного стану замість отримання дозволу на роботу із об’єктом підвищеної небезпеки підприємство може подати відповідну декларацію в електронній або паперовй формі.

6. Ліцензія на зберігання пального

У разі зберігання пального у споживчій тарі понад 5 літрів ви маєте отримати ліцензію за зберігання пального.

Зберігання пального без наявності ліцензії тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 500000 гривень (ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»)

7. Надання електроенергії третім особа

У разі надання (продажу) електроенергії третім особам необхідно отримати ліцензію з виробництва електричної енергії.

Джерело

Переглядів: всього 563, з них 1 сьогодні

Коментарі (0) додати →

Додати коментар

Хочете щось додати? Легко!
Ви не зареєстровані та/або не авторизовані на сайті.
Ваше повідомлення з'явиться на сайті тільки після перевірки модератором.
Зареєструйтесь – це дуже просто!
e-mail або ICQ або телефон або ... (на сайті не показується!)


Дорогі друзі!
Звертаємо вашу увагу, що у коментарях заборонено:

  • вживати нецензурні висловлювання та слова. Допускається відтворення лайок без особистісної спрямованості, за умови заміни не менше однієї літери слова значками *&# та іншими
  • розміщувати тексти, що суперечать законодавству України або закликають до його порушення
  • зловживати кнопкою Caps Lock, тобто. писати коментарі великими літерами. Такі висловлювання будуть видалятися
  • ображати інших учасників обговорення, авторів текстів на сайті та й взагалі ображати
  • розміщувати тексти, що містять пропаганду або агітацію, що порушують соціальну, расову, національну, статеву чи релігійну ненависть та ворожнечу
  • розміщення рекламних повідомлень (крім розділу «Дошка оголошень»), а також рекламних фраз у підписи або імена користувачів
  • обговорювати дії адміністрації (представників) сайту.

Кожен коментатор несе повну відповідальність за розміщену ним інформацію. За дворазове порушення правил коментування користувач може бути «забанен», тобто позбавлений можливості залишати коментарі на сайті. Причому назавжди.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень, за винятком повідомлень, що розміщуються представниками сайту.