Общие статьи / Харьков

Вы здесь: 78.com.uaСтатьи / АнонсыОбщие статьиГенератор в ресторані: як встановити та використовувати, щоб не отримати штраф

Генератор в ресторані: як встановити та використовувати, щоб не отримати штраф

17 декабря 2022, Общие статьи

Генератор в ресторані: як встановити та використовувати, щоб не отримати штраф

Юристи юридичної компанії «GLOBAL LAW» підготували консультацію щодо юридичих питань, які стосуються встановлення генераторів в закладах громадського харчування.

Основні правові вимоги щодо розміщення дизель-генераторів

1. Розташування генератора

По-перше, місце розташування генератора має бути у власності або користуванні особи, яка розміщує генератор.

Окрім цього, є додаткові вимоги: генератор повинен бути розміщений на твердій поверхні, із забезпеченням доступу до нього пожежної машини, відстань до найближчих споруд не має бути ближче 6 метрів тощо.

Крім того, при розміщенні генератора необхідно додержуватися спеціальних вимог до дизельних генераторів, які прописані у Наказі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження Правил пожежної безпеки у компаніях, підприємствах та організаціях енергетичної галузі України" від 26.09.2018 № 491 (розділ Х).

2. Відповідальні особи

Ви маєте призначити відповідального за роботу з генератором. Рекомендуємо видати наказ, де призначити відповідальним за безпеку роботи генератора, наприклад, відповідального з охорони праці.

3. Дозвіл на викиди забруднювальних речовин

Ви маєте отримати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря.

Відсутність дозволу на викиди може загрожувати підприємству накладенням адмінштрафу від 5 до 8 тисяч гривень.

Але зверніть увагу, що у період воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення господарської діяльності в умовах воєнного стану" від 18.03.2022 року підприємство може подати відповідну декларацію замість того, щоб отримувати цей дозвіл. Це можна зробити в електронній формі (зокрема, через "Дію") та

у паперовій формі — через центр надання адміністративних послуг.

Відповідальність за використання генератору без отримання дозволу передбачена Законом України «Про охорону атмосферного повітря», зокрема, винні особи повинні відшкодувати державі збитки, заподіяні результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Крім того, ст. 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на посадових осіб від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4. Екологічний податок

Компанія має сплачувати екологічний податок за викиди забруднювальних речовин в атмосферу. Ставки податку залежать від виду забруднюючої речовини та від кількості викидів (стаття 243 Податкового кодексу України).

За недоплату екологічного податку може бути накладений штраф за п. 123.1 ПКУ у розмірі 25 % суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, та пеня (п.п. 129.1.2, 129.4 ПКУ).

5. Дозвіл на роботу із об’єктом підвищеної небезпеки

Ви маєте отримати дозвіл на роботу із об’єктом підвищеної небезпеки, якщо напруга генератора більша 1000 В або коли працюєте з пальним.

У період воєнного стану замість отримання дозволу на роботу із об’єктом підвищеної небезпеки підприємство може подати відповідну декларацію в електронній або паперовй формі.

6. Ліцензія на зберігання пального

У разі зберігання пального у споживчій тарі понад 5 літрів ви маєте отримати ліцензію за зберігання пального.

Зберігання пального без наявності ліцензії тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 500000 гривень (ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»)

7. Надання електроенергії третім особа

У разі надання (продажу) електроенергії третім особам необхідно отримати ліцензію з виробництва електричної енергії.

Джерело

Просмотров: всего 570, из них 2 сегодня

Комментарии (0) добавить →

Добавить комментарий

Хотите что-нибудь добавить? Легко!
Вы не зарегистрированы и/или не авторизованы на сайте.
Ваше сообщение появится на сайте только после проверки модератором.
Зарегистрируйтесь – это очень просто!
e-mail или ICQ или телефон или ... (на сайте не показывается!)


Дорогие друзья!
Обращаем ваше внимание, что в комментариях запрещено:

  • употреблять нецензурные выражения и слова. Допускается воспроизведение ругательств без личностной направленности, при условии замены не менее одной буквы слова значками *&# и прочими
  • размещать тексты, противоречащие законодательству Украины или призывающие к его нарушению
  • злоупотреблять клавишей Caps Lock, т.е. писать комментарии заглавными буквами. Такие высказывания будут удаляться
  • оскорблять других участников обсуждения, авторов текстов на сайте, да и вообще оскорблять
  • размещать тексты, содержащие пропаганду или агитацию, возбуждающие социальную, расовую, национальную, половую или религиозную ненависть и вражду
  • размещение рекламных сообщений (кроме раздела «Доска объявлений»), а также рекламных фраз в подписях или именах пользователей
  • обсуждать действия администрации (представителей) сайта.

Каждый комментатор несет полную ответственность за размещенную им информацию. За двукратное нарушение правил комментирования пользователь может быть «забанен», то есть лишен возможности оставлять комментарии на сайте. Причем навсегда.

Администрация сайта не несет ответственности за содержание сообщений, за исключением сообщений, размещаемых представителями сайта.