Загальні статті / Харків
Що подивитися з донькою-підлітком?
24 серпня 2022, Загальні статті
Список фільмів від Олександра Педана.
Зазвичай батьки хочуть заохотити дітей дивитися корисні фільми — документальні або ж із соціальним підтекстом. Проте я не раджу їх примушувати. Підлітки легко знайдуть причину, аби не робити те, що їм не цікаво.
Я поставився до перегляду фільмів як до ще однієї чудової можливості проводити час разом із донькою Лерою. З цього легко зробити сімейну традицію — домовитися влаштовувати кінопокази, наприклад, щосуботи. Можете обирати фільми по черзі, щоб кожен відчував свою залученість до процесу.
Спочатку я б порадив обирати сучасні стрічки, які будуть близькі та зрозумілі підліткам. Уже згодом можна перейти до фільмів вашої молодості чи кіно зі складними підтекстами.
Сучасні фільми:
«Переваги скромників»
Підлітковий фільм, знятий за романом Стівена Чбоскі «Привіт, це Чарлі! або переваги сором’язливих». Він розповідає про життя першокурсника Чарлі, про труднощі, з якими стикається сучасна молодь. Тут і перше відчуття закоханості, і муки вибору, і наркотики.
Під час перегляду варто проговорити всі ці теми з дитиною та нагадати — які б негаразди не трапилися на її шляху, батьки завжди будуть готові підтримати й допомогти.
«Дім Ґуччі»
Зовсім новий фільм, вийшов лише в листопаді 2021-го. Він заснований на реальних подіях і розповідає, як зрозуміло з назви, про відому на весь світ “модну родину”. Окрім цікавого сюжету, який закрутиться навколо інтриги, фільм просто дуже гарний. Неймовірні образи, костюми, стиль — усе тішить око.
Крім того, перегляд цього фільму — чудовий привід завести розмову про ставлення до грошей. Буде корисно поговорити з дітьми про те, до чого може призвести жага до збагачення.
«Майже сімнадцять»
Підліткова драма про старшокласницю Надін. Дівчина не дуже популярна в школі й має одну-єдину подругу Крісту. І справжнім шоком стає для Надін інформація, що Кріста зустрічається з її старшим братом. А стосунки в головної героїні з ним не надто теплі.
Для родин, у яких декілька дітей, цей фільм стане чудовою можливістю подивитися наче збоку на стосунки між братами й сестрами та зробити корисні висновки.
Соціальні стрічки:
«Посмішка Мони Лізи»
Події фільму розгортаються в 1950-і роки в США. Головна героїня Кетрін Вотсон викладає історію мистецтва в престижній жіночій школі. Це дуже строгий і консервативний заклад, у якому жінка наважується висловлювати радикальні на той час феміністичні погляди. Кетрін прагне переконати учениць, що їхнє призначення може залежати від бажань — вони не зобов’язані бути лише домогосподарками та матерями.
Ця тема досі лишається актуальною навіть у сучасному світі. Особливо корисно дивитися її з підлітком, який лише стоїть перед вибором свого майбутнього.
«Соціальна дилема»
Документальна стрічка від Netflix, яка показує, що з нами роблять соціальні мережі. Це дуже корисна інформація для всіх — як дорослих, так і дітей. Ми вже не можемо уявити свого життя без Google чи Instagram. Але який вплив вони мають на нас? І чи пов’язане зростання тривожності молодого покоління з тотальною цифровізацією?
Цей фільм точно забезпечить усю родину темами для дискусій на декілька днів наперед.
Фільми молодості:
Переглядати з дітьми улюблені фільми молодості — окрема насолода. По-перше, можна знову повернутися до чудової історії. А по-друге, поділитися з дітьми своїми захопленнями та дозволити їм дізнатися більше про себе.
«Ванільне небо»
Дуже цікавий та романтичний фільм, який був популярним на початку 2000-х. Він розповідає про життя Девіда, який ні в чому собі не відмовляє — має власний бізнес, машину, квартиру в Нью-Йорку. І зустрічається з красунею Джуліаною. Але автомобільна аварія кардинально змінює його життя.
«Бум»
Цей фільм може спочатку здатися застарим для сучасних підлітків, адже вийшов на екрани він у 1980 році. Проте мені здається, що він і досі буде цікавим.
Це романтична комедія про школярок, які прагнуть знайти справжнє кохання на майбутній вечірці. Крім дружби й перших закоханостей тут зачіпаються й сімейні проблеми. А хіба всі ці теми не лишаються й досі актуальними для наших дітей?
Екранізації світової класики:
Дуже часто школярі переглядають екранізації книжок, які їм задали прочитати в школі, аби краще розібратися в сюжеті. Тож можна переглянути ці фільми разом, поєднавши приємне з корисним.
«Анна Кареніна»
За цим романом Льва Толстого знято дуже багато фільмів, проте мені здається, що близькою сучасним підліткам буде екранізація з Кірою Найтлі в головній ролі. Окрім сюжету, який, певно, відомий усім, стрічка заворожує красою зйомки та костюмів.
«Доріан Грей»
Екранізація філософського роману Оскара Вайльда “Портрет Доріана Грея” може наштовхнути на безліч роздумів та обговорень. Історія надзвичайно гарного юнака, який не старіє, бо за нього це робить його портрет. На картині юнак не лише старшає, а й обличчя його стає потворнішим, відображаючи негідні вчинки Доріана. Але в житті ніхто не вірить, що такий привабливий юнак може робити зло.
Після перегляду варто нагадати дітям, що вигляд людини дуже часто є оманливим, тому не варто довіряти першому враженню.
Раджу перетворити сімейні перегляди фільмів на справжній кіноклуб. І не лише дивитися, паралельно відповідаючи на повідомлення в смартфоні, а й обговорювати сюжети й ділитися, що ви з них винесли для себе.
Джерело
Переглядів: всього 574, з них 1 сьогодні
Коментарі (0) додати →